Search
Close this search box.

تحصیل در انگلستان چه مزایایی دارد؟ ۱۰ مزیت تحصیل در انگلیس

مزایای تحصیل در انگلستان

لیست مطالب

تحصیل در کشورهای خارجی، به‌خصوص کشورهایی که دانشگاه‌های رده بالا دارند، امری است که این روزها رواج زیاده پیدا کرده است. از این رو، هر روزه افراد بیشتری برای ادامه تحصیل یا مهاجرت تحصیلی خود اقدام می‌کنند، اما انتخاب کشور مقصد گاهی برایشان گیج‌کننده است. اگر شما هم بین کشور انگلستان و سایر کشورهای مطرح دچار تردید شده‌اید، با مطالعه مزایای تحصیل در انگلیس در این مقاله، نسبت به تصمیم خود مصمم‌تر شوید.

انگلیس یکی از کشورهای مطرح اروپایی است که بسیاری از دانشگاه‌های با رنکینگ جهانی بالا را در خود جای داده است. تحصیل در انگلستان، در رشته‌ها و مقاطع مختلف برای ملیت‌های گوناگون فراهم شده که شانس پذیرش ایرانیان را بسیار زیاد می‌کند. همچنین با تحصیل در یک کشور اروپایی رده یک، می‌توانید مقدمات ساخت آینده خود را فراهم کنید.

تحصیل در انگلستان چه مزایایی دارد؟

انگلیس هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کنند، که دانشجویان ایرانی بسیاری در میان این پذرفته‌شدگان دیده می‌شود. تحصیل در انگلستان مزایای متعددی دارد و این موضوع سبب شده است که تعداد داوطلبانی که انگلستان را برای تحصیل انتخاب می‌کنند افزایش می‌یابد. بنابراین اگر شما از جمله افرادی هستید که این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، لازم است مزایای تحصیل در انگلیس را به‌طور کامل بشناسید. ۱۰ مورد از برترین مزایای تحصیل در انگلستان عبارتند از:

مزایای تحصیل در انگلیس

1- کیفیت بالای آموزش

کیفیت بالای آموزش و نظام آموزشی انگلستان یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور است. این موضوع سبب می‌شود که هر دانش‌آموز یا دانشجویی علاقه‌مند تحصیل در انگلستان باشد. وجود دانشگاه‌های متنوع و سطح علمی اساتید به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید مدارکی معتبر دریافت کنید. لازم به ذکر است که اعتبار مدارک تحصیلی انگلستان به شما این امکان را می‌دهد در سطح بین‌المللی از آن‌ها استفاده کنید.

2- زبان انگلیسی

پشتیبانی از زبان انگلیسی در لیست مزایای تحصیل در انگلیس قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی به‌عنوان معتبرترین زبان زنده دنیا شناخته می‌شود بنابراین زمانی که شما به زبان انگلیسی مسلط باشید دغدغه‌ای از این بابت نخواهید داشت و می‌توانید به زبان رسمی و رایج کشور انگلیس صحبت کنید. از طرفی تحصیل به زبان انگلیسی راحت‌تر از زبان‌های دیگر همچون فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و… است. با توجه به این شرایط شما می‌توانید به‌راحتی با مردم این کشور سازگاری پیدا کنید و تحصیلات خود را بدون هیچگونه مشکلی به پایان برسانید.

 

3- دانشگاه های معتبر

وجود دانشگاه‌های معتبر یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلیس به شمار می‌رود. با توجه به کیفیت بالای تحصیل در این کشور طبیعی است که دانشگاه‌های معتبر زیادی در انگلستان وجود داشته باشد. بهره‌مندی از این دانشگاه‌ها سبب شده است که انگلستان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مکان‌ها برای دانشجویان سراسر دنیا شناخته شود. آکسفورد، کمبریج، دورهام، منچستر، ساوتهمپتون تنها چند نمونه از دانشگاه‌های برتر انگلیسی به شمار می‌روند. بنابراین اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید سطح علمی خود را بالا ببرید و در بهترین دانشگاه‌های جهان ادامه تحصیل دهید، تحصیل در انگلستان گزینه ایده‌آلی برای شما خواهد بود.

 

4- موقعیت جغرافیایی ایده آل

انگلستان یکی از کشورهای پرطرفدار دنیا است که از نظر موقعیت جغرافیایی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در مقایسه با مقصدهای تحصیلی دیگری همچون استرالیا، کانادا و آمریکا به ایران نردیک‌تر است. از طرفی ارتباط آسان با کشورهای اروپایی و رفت و برگست به ایران سبب می‌شود که انگلیس گزینه بهتری برای تحصیل باشد. در واقع اگر شما کشور انگلستان را برای تحصیل انتخاب کنید در کنار تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا به‌راحتی می‌توانید با سایر کشورهای اروپایی و ایران رفت و آمد کنید.

موقعیت جغرافیایی انگلستان

کیفیت آب‌وهوایی این کشور نیز امتیاز بالایی به خود اختصاص می‌دهد و از نظر آلودگی هوا بسیار شاخص پایینی دارد. این موضوع به دلیل باران‌های مطلوب و احاطه شدن کشور توسط دریاهای مختلف است.

5- فراهم کردن شرایط لازم برای اشتغال توسط دولت انگلیس

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در انگلستان، شرایط شغلی حین و پس از تحصیل است. دولت انگلیس با برنامه‌ریزی دقیقی که انجام داده است به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که بتوانند در حین تحصیل شروع به اشتغال بکنند و از این طریق بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را به دست آورند. البته این تازه شروع ماجراست و قسمت خوب ماجرا برای بعد از اتمام تحصیل است. کشور انگلستان در کنار فراهم کردن امکانات تحصیلی و تفریحی ایده‌‌آل برای دانشجویان از استخدام شدن آن‌ها در شرکت‌های معتبر استقبال می‌کند.

در واقع دولت انگلیس شرایط لازم برای فارغ التحصیلی را برای شما فراهم می‌کند و از شما به‌عنوان نیروی کار دولت خود حمایت می‌کند. در چنین شرایطی هم شما به هدف خود می‌رسید و هم کشور انگلیس کمبود نیروی کار موجود در کشور را تامین می‌کند. بنابراین اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید در کنار تحصیل یا پس از آن در بهترین موقعیت‌های شغلی استخدام شویید، تحصیل در انگلستان بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

6- رشته های تحصیلی متنوع

همانطور که اشاره کردیم کشور انگلیس دارای دانشگاه‌های زیادی است. این دانشگاه‌ها از رشته‌های تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف پشتیبانی می‌کنند. بنابراین شما به‌راحتی می‌توانید در رشته تحصیلی مورد نیاز خود ادامه تحصیل بدهید. لازم به ذکر است که دوره‌های تحصیلی موجود در دانشگاه‌های انگلیس به‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت هستند. پس شما با تحصیل در انگلستان می‌توانید بهترین رشته تحصیلی را در برترین دانشگاه‌های دنیا به پایان برسانید.

7- بهره مندی از امکانات تفریحی و آموزشی متنوع

کشور انگلیس برای دانشجویان و دانش‌آموزان خود بالاترین سطح امکانات تفریحی و آموزشی را تدارک دیده است. بنابراین دانشجویان می‌توانند زندگی تحصیلی ایده‌آلی را تجربه کنند. امکانات ورزشی متنوع در کنار امکانات آموزشی به‌روز به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بدون دغدغه و استرس خاصی از زندگی خود لذت ببرند و خودشان را برای آینده آماده کنند.

اشتغال حین تحصیل در انگلیس

8- هزینه های زندگی مقرون به صرفه

شاید تصور کنید که فراهم بدن شرایط ایده‌آل برای تحصیل در انگلیس باعث می‌شود که تنها افراد خاص بتوانند در این کشور تحصیل کنند. اما در حقیقت این‌گونه نیست چرا که هزینه‌های زندگی در انگلستان کاملاً مقرون‌به‌صرفه است. پایین بودن هزینه‌های زندگی در لیست مزایای تحصیل در انگلیس قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که شرایط تحصیل در انگلیس برای همه اقشار جامعه فراهم باشد. بنابراین اگر می‌خواهید در کشوری مدرن و با هزینه‌های زندگی معقول ادامه تحصیل بدهید، قطعاً کشور بهتری از انگلیس پیدا نخواهید کرد.

 

9- اعتبار بالای مدارک تحصیلی انگلیس

تحصیل در انگلیس به شما این امکان را می‌دهد که یکی از بهترین و معتبرترین مدارک تحصیلی دنیا را دریافت کنید. افرادی که در دانشگاه‌های انگلستان فارغ‌التحصیل می‌کنند این فرصت را به دست می‌آورند که هم در خود انگلیس و هم در سایر کشورها مشغول به کار شوند. دلیل این امر اعتبار بالای مدارک تحصیلی انگلیسی است. در واقع تمام کارفرماها در کنار دانش و مهارت افراد به مدرک تحصیلی آن‌ها نیز توجه می‌کنند. پس اگر می‌خواهید جزو افرادی باشید که در سراسر دنیا مورد توجه قرار بگیرید بهتر است ساده از کنار تحصیل در کشور انگلستان نگذرید.

 

10- بهره مندی از بورسیه های مختلف

اغلب مدارس و دانشگاه‌های کشور انگلستان شرایط ویژه‌ای را برای آسان‌تر کردن تحصیل فراهم می‌کنند. این شرایط ویژه اصطلاحاً بورسیه تحصیلی نام دارد و به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که از حمایت مالی بهره‌مند شوند. در واقع به کمک بورسیه می‌توانید هزینه‌های تحصیلی خود را تا حد زیادی کاهش دهید و با خیالی آسوده از تحصیل کردن لذت ببرید. با توجه به این قضیه طبیعی است که بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی در لیست مزایای تحصیل در انگلیس قرار بگیرد.

 

انگلیس یک کشور پرمزیت و ایده آل برای تحصیل

انگلستان به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های برای ادامه تحصیل شناخته می‌شود. تحصیل در انگلستان مزایای بسیار زیادی دارد و به شما این امکان را می‌دهد که مسیر زندگی‌تان را به‌طور کلی تغییر دهید. اگر به فکر آینده خود هستید و می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید انتخاب کشور مناسب برای ادامه تحصیل اهمیت زیادی دارد. در این مقاله مزایای تحصیل در انگلیس را به شما معرفی کردیم تا دید بهتری درباره تحصیل در این کشور داشته باشید.

 

سوالات متداول

 

آیا امکان از بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان وجود دارد؟

بورسیه در کشور انگلستان ویژه افراد بسیار توانمند است. اگر شما شرایط لازم برای دریافت بورسیه را داشته باشید و بتوانید شایستگی‌های خود را نشان دهید در اولویت خواهید بود.

 

رشته‌ های تحصیل در انگلستان کدامند؟

انگلیس از جمله کشورهای معتبر دنیا است که رشته‌های تحصیلی متنوعی پشتیبانی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با توجه به علاقه خود در رشته مورد نظر تحصیل خود را آغاز کنید.

 

آیا امکان کار در حین تحصیل در کشور انگلیس وجود دارد؟

بله هم در حین تحصیل و هم پس از فارغ التحصیلی می‌توانید در موقعیت‌های شغلی مورد نظر خود مشغول به کار شوید. ساعات کاری مجاز در حین تحصیل باتوجه به مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

 

آیا تحصیل در انگلستان رایگان است؟

تحصیل در انگلستان رایگان نیست ولی دولت انگلستان شرایط لازم را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید از بهترین امکانات تفریحی، خدماتی و تحصیلی بهره‌مند شوید. همچنین امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی برای کاهش هزینه برای استعدادهای خاص وجود دارد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *